Kasutajatingimused

Lae kasutajatingimused alla siit: Kasutajatingimused

1. ÜLDSÄTTED

1.1. Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna Köögitehnika.ee (edaspidi Köögitehnika OÜ e-pood) omanik Köögitehnika OÜ vahel Köögitehnika OÜ e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2. Köögitehnika OÜ on õigus ühepoolselt tingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused internetiaadressil www.koogitehnika.ee. Kui klient esitas tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse kliendi ja Köögitehnika OÜ õigussuhtele tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

1.3. Kliendil on võimalik enne ostu sooritamist tingimused salvestada, printida ja vajaduse korral taas esitada ning klient nõustub e-poest ostu sooritamisel tingimustes sätestatuga.

1.4. Tingimustele lisaks kohaldatakse e-poest ostu sooritamisele Eesti Vabariigis kehtivaid õigusakte.

2. TELLIMUSE ESITAMINE

2.1. Klient valib e-poest välja soovitud kaubad ja lisab ostukorvi.

2.2. Klient valib tellimuse üleandmise viisi ja koha.

2.3. Klient kinnitab ostukorvi ja tasub kauba eest Köögitehnika OÜ poolt pakutud maksekeskkondades. Klient kontrollib enne arve tasumist, et arves toodud andmed vastavad kliendi tegelikule soovile.

2.4. Pärast kauba eest tasumist, tuleb kliendil vajutada lingile „Tagasi kaupmehe juurde“.

2.5. Tellimuse ja makse kättesaamise kohta saadab Köögitehnika OÜ kliendile e-kirjaga kinnituse. Kui kinnitus e-kirja ei laeku, palume võtta ühendust klienditoega info@koogitehnika.ee või helistada numbril (+372) 5172225 E-R 10:00 – 17:00.

2.6. Arve saadetakse kliendile e-maili teel.

2.7. Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) arvates tellimuskinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest Köögitehnika OÜ arvelduskontole.

 

3. KAUBA HIND, MAKSEVÕIMALUSED, KÖÖGITEHNIKA OÜ EELISED

3.1. Kõik e-poes müüdavate kaupade hinnad on eurodes ja sisaldavad 20%-list käibemaksu.

3.2. Köögitehnika OÜ püsikliendina sisse loginud klientidele kehtivad e-poes Köögitehnika OÜ püsikliendi soodustused. Köögitehnika OÜ püsikliendi üldtingimustega saab tutvuda www.koogitehnika.ee kodulehel.

3.3. Klient tasub tellimuse eest ettemaksuna kauba müügihinna ning kohaletoimetamise tasu täies ulatuses. Tasumine toimub väljaspool e-poodi vastavas maksekeskkonnas. Köögitehnika OÜ puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

3.4. Juhul, kui Klient ei vali tellitud kaubale Köögitehnika OÜ ise järele tulemist, lisandub müügihinnale kauba kohaletoimetamise tasu vastavalt tarnetingimustele.

3.5. Makse sooritamiseks tuleb kliendil tellimuse vormistamise leheküljel endale valida meelepärane makseviis:

3.5.1. internetipanga kaudu. (Swedbank, SEB Pank, LHV, LUMINOR, COOP, CITADELE, REVOLUT Eesti filiaali pangalinkide kaudu)

3.5.2. on võimalik taotleda Montonio järelmaksu tehes selleks linnuke: soovin järelmaksu lahtris makseviisi valimise lehel.

3.5.3. krediitkaardiga (Visa või MasterCard)

3.5.4. ettemaksuarve alusel. Tellimusel olevad kaubad broneeritakse hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast ettemaksuarvel näidatud summa laekumist.

3.5.5. tellimuse maksumusele võib lisanduda teenustasu vastavalt kliendi ja panga- või krediitkaardi väljastaja vahel sõlmitud lepingule.

 

4. KAUBA KÄTTESAAMINE

4.1 Kaupa saab tellida Köögitehnika OÜ kontorisse, valitud teenusepakkuja pakiautomaati või kliendi poolt näidatud aadressile kullerteenust kasutades.

4.2. E-poe tellimusi käsitletakse tööpäeviti kell 10.00 kuni 17.00. Laupäeval ja pühapäeval ning riigipühadel tehtud tellimused võetakse töösse järgneval tööpäeval. Kehtib ka “Tulen ise järele” tarneviisi puhul.

4.3 Kauba kättesaamine Köögitehnika OÜ -st.

4.3.1. Kauba väljastamine toimub Köögitehnika OÜ lahtioleku aegadel.

4.3.2. Kliendile väljastatakse kaup isikut tõendava dokumendi (ID kaart, pass, juhiluba) ja tellimuse numbri esitamisel. Isikut tõendava dokumendi puudumisel võib Köögitehnika OÜ jätta kauba väljastamata.

4.3.3. Köögitehnika OÜ ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui Köögitehnika OÜ -st mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse koopia arvest või unikaalse tellimuse numbri ja selle alusel on kaup kätte saadud.

4.3.4. Tellimisel kauba kättesaamiseks Köögitehnika OÜ laost või kontorist ei lisandu summale tarne tasu.

4.3.5. Juhul, kui klient ei tule kaubale järele 14 kalendripäeva jooksul, loeb Köögitehnika OÜ, et klient on tellimusest loobunud ning Köögitehnika OÜ tagastab kliendile ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.4. Kauba kättesaamine pakiautomaadist

4.4.1. Kauba kohaletoimetamisel kliendi poolt valitud pakiautomaati lisandub kauba hinnale kohaletoimetamise tasu.

4.4.2. Kauba kohalejõudmisest pakiautomaati teavitatakse klienti SMS-teatega numbrile, mille klient sisestas ostusooritamise hetkel. SMS sisaldab pakiautomaadi ukse avamiseks unikaalset uksekoodi.

4.4.3. Köögitehnika OÜ ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui Köögitehnika OÜ mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi unikaalse koodi ning selle alusel on kaup kätte saadud.

4.4.4. Juhul, kui klient ei ole hoiutähtaja möödudes pakiautomaadist kaupa vastu võtnud, loeb Köögitehnika OÜ, et klient on tellimusest loobunud ning Köögitehnika OÜ tagastab kliendile ostusumma koos kohaletoimetamise tasuga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.5. Kauba kättesaamine kulleriga

4.5.1. Valides kauba kohaletoimetamiseks kulleri, lisandub kauba hinnale kohaletoimetamise tasu. Hinnad sisaldavad käibemaksu.
Saadetis alla 30kg, pakk 6.00 EUR / kuller 13.20 EUR
Saadetis 30kg kuni 60kg, kulleriga 45.00 EUR
Saadetis 60kg kuni 120kg, kulleriga 65.00 EUR
Saadetis 120kg kuni 180kg, kulleriga 132.00 EUR

4.5.2. Esmaspäevast neljapäevani ostetud kulleri poolt kohaletoimetatav kaup tarnitakse kulleriga kliendi poolt märgitud aadressile ostu sooritamisele ülejärgneval päeval ajavahemikus kell 10.00 – 17.00. Reedest pühapäevani ostetud kaup tarnitakse kulleriga kliendi poolt märgitud aadressile hiljemalt ülejärgneval tööpäeval ajavahemikus kell 10.00 – 17.00. Kauba üleandmise täpse aja lepib kuller kliendiga eelnevalt telefoni teel kokku.

4.5.3. Klient peab tagama kokkulepitud ajal ja aadressil kauba vastuvõtmise. Juhul, kui kauba kättetoimetamine ebaõnnestub kullerist sõltumatutel põhjustel kahel järjestikusel korral, tuuakse kaup tagasi kullerfirma terminali. Sellisel juhul on ostjal võimalik võtta ühendust kulleriga 14 päeva jooksul ja paluda saata kaup uuesti kullerteenuse vahendusel ostja poolt märgitud kättesaamisaadressile. Kui eeltoodud katsed kaupa kliendile üle anda ebaõnnestuvad, loeb Köögitehnika OÜ, et klient on tellimusest loobunud, kohaldub käesolevas lepingus kauba Köögitehnika OÜ kättesaamisele sätestatu ning tagastab kliendile ostusumma koos kohaletoimetamise tasuga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul kauba laekumisest samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.5.4 Kauba kontroll

4.5.5. Kauba kättesaamisel kohustub klient avama tootepakendi ettevaatlikult, pakendit ja tooteid kahjustamata. Juhul kui klient on rikkunud pakendi hooletuse tõttu ehk tootepakendit oli võimalik avada seda kahjustamata, on Köögitehnika OÜ -l õigus kaupade tagastamisel nõuda tekitatud kahju hüvitamist. Juhul, kui tootepakendit ei saa rikkumata/lõhkumata avada, ei vastuta klient rikutud pakendi eest.

4.5.6. Juhul, kui klient avastab kauba kättesaamisel, et talle on saadetud vale või defektne kaup või kaup ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, tuleb sellest koheselt teavitada Köögitehnika OÜ klienditeenindust (+372) 5172225 või info@koogitehnika.ee

4.5.7. Köögitehnika OÜ vastutab kliendi poolt ostetud kauba eest selle transportimise jooksul. Kauba kättesaamise hetkest läheb kauba kahjustumise või kadumise risk üle kliendile.

 

5. KLIENDI ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

5.1. Köögitehnika OÜ kasutab kliendi poolt esitatud isikuandmeid ja andmeid sooritatud ostude kohta kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega, mis on vajalik kliendi poolt e-poes esitatud tellimuse täitmiseks. Köögitehnika OÜ ei edasta kliendi isikuandmeid kolmandatele isikutele, v.a posti- või kullerteenust pakkuvale ettevõtjale ulatuses, mis on vajalik kauba kliendile kättetoimetamiseks.

5.2. Köögitehnika OÜ puudub internetipanga vahendusel kauba eest tasumisel juurdepääs kliendi pangaandmetele.

5.3. Köögitehnika OÜ jätab endale õiguse saata kliendi e-maili aadressile ning mobiilinumbrile infot enda ja koostöö partnerite toodete ja pakkumiste kohta kui klient sellega nõustub. Kliendil on õigus nõuda enda andmete kustutamist Köögitehnika OÜ andmebaasist, selleks tuleb esitada sooviavaldus info@kylmakeskus.ee emailile.


6. KAUBA TAGASTAMINE, LEPINGUST TAGANEMINE JA TAGASIMAKSED

6.1. Kliendil on õigus põhjust esitamata lepingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest (kauba pakiautomaadist väljavõtmisest alates, v.a toote puuduste ilmnemisel, vt punkti 7).

6.2. Kauba tagastamiseks peab klient täitma toodete tagastusavalduse ning edastama selle koos kaubaga Köögitehnika OÜ –sse või emailile info@koogitehnika.ee enne, kui kaup tagastatakse kullerteenust kasutades.

Tagastusavalduse vormi ja juhised leiab siit: kauba tagastamine

6.3. Klient on kohustatud taganemisõiguse kasutamisel tagastama kauba Köögitehnika OÜ hiljemalt 14 päeva jooksul arvates taganemisavalduse esitamisest.

6.4. Kui ostetud toode mistahes põhjusel ei sobi, on õigus toode tagastada Köögitehnika OÜ või kulleriga 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Soovitame kliendil kõik kaubad, mida ta soovitab tagastada, saata tagasi või kohale toimetada ühe korraga. Tagastamisega seotud otsesed ja kaudsed kulud kannab klient. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaal-pakendis.

6.5. Juhul, kui klient on tehingust taganenud, tagastab Köögitehnika OÜ kliendile ostusumma koos kohaletoimetamise tasuga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul taganemisavalduse jõudmisest Köögitehnika OÜ le. Tagasimakse tehakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

6.6. Juhul, kui klient on tagastatavat kaupa rikkunud või kahjustanud tahtlikult või hooletuse tõttu, vastutab klient toote väärtuse vähenemise eest ja Köögitehnika OÜ on õigus nõuda tekitatud kahju hüvitamist. Kauba pakiautomaati saabumisel peab saaja kaubal vedaja kehtestatud aja või selle puudumisel 7 päeva jooksul pakiautomaadis järel käima, vastasel juhul lisandub lisa transporditasu uuesti saatmisel.

 

7. PRETENSIOONIDE ESITAMINE JA VASTUTUS

7.1. Köögitehnika OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest vastavalt võlaõigusseadusele, pretensioonide esitamise aeg on eraisikul 2 aastat ja juriidilistel isikutel 6 kuud arvates toodete üleandmise hetkest. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul e-poe poole. Kui e-poest o